Nabídka únikovek

Venkovní únikové hry se odehrávají v ulicích vybraných měst. Každý úkol jednotlivé hry je tematicky zvolen pro lokalitu, kde se nachází. Každá hra je tedy unikátní a pro hráče přínosná, protože je nejen zábavná, ale i naučná. Hráči po ukončení hry budou obohaceni nejen zajímavostmi navštívených míst, ale nakouknou i pod pokličku historie, přírodních a společenských věd a dalších oborů.

Plzeň

okolo 2 hodin

Plzeň

Světové hlavní město piva. Perla západních Čech osvobozená Američany. Tohle město ve světě zní. A jak jste na tom Vy? Chcete Plzeň prozkoumat a zároveň Vám to pálí? Nyní můžete projít tajemná plzeňská zákoutí i opravdové klenoty města po netradiční trase, a za pomocí šifer a hlavolamů poznat jeho historii a současnost. Zařaďte se mezi bystré hlavy, které mohou dále šířit věhlas Plzně po světě.. a skočte si na jedno!

350

Znojmo

okolo 2 hodin

Znojmo

To není jen vycházející hvězda moravské gastroscény, skvělé nakládačky a víno. Znojmo, to je majestátní královské opevnění tyčící se nad řekou Dyjí, a v podzemí tajemný labyrint chodeb a sklepů - dokonce ten největší u nás. V kopcích posetých vinohrady, ve stínu červených střech, se s naší únikovkou můžete procházet malebnými uličkami až k dechberoucím vyhlídkám na vinařskou krajinu. Hlavolamy a šiframi opředená trasa Vás provede znojemskou historií až k současnosti tak, že Znojmo budete mít v malíčku. Zapalte mozkové závity a poznejte Znojmo tak, jako nikdo před Vámi!

350

Praha

okolo 2 hodin

Praha

Matička, stověžatá, starobylá i moderní. Světová. Praha je koruna střední Evropy a klenot české historie! S naší pražskou únikovkou prozkoumáte město od minulosti až k současnosti v mnoha zajímavých příbězích. Po trase Vás také čekají toulky po pražských historických skvostech a malebných zákoutích, které objevíte pomocí hádanek, šifer a hlavolamů. Pokud Vám nechybí bystrost a důvtip, čeká Vás nezapomenutelná Královská cesta Prahou. Neopomeňte ochutnat skvělé české pivo v historických pivnicích a zažít noční život v centru města! Málokdo může říct, že skutečně zná Prahu, ale po naší únikovce to rozhodně budete Vy.

450

Kutná Hora

okolo 2 hodin

Kutná Hora

Na její krásu se jezdí dívat lidé od nás i ze světa, ocenilo ji také UNESCO. V dobách největší slávy konkurovala Praze jako bohaté královské město se svým umem těžby a zpracování stříbra, a její věhlas přetrvává dodnes! S naší únikovkou se pomocí šifer, hádanek a hlavolamů projdete kutnohorskými uličkami mezi gotickými perlami architektury, které ve světě nemají obdoby. Bystrým hlavám se po naší trase otevírá poznání historie i současnosti Kutné Hory v mnoha zajímavých příbězích. Zařaďte se mezi ně!

350

Pardubice

okolo 2 hodin

Pardubice

Perník, Automatické mlýny, dostihy. Víte, co mají společného? Zjistěte to s naší únikovkou! Pardubice jsou nejen průmyslovou perlou východních Čech a domovem Velké pardubické. Objevte s námi Pardubice a jejich historii až k současnosti po dobrodružné trase plné šifer, hádanek a hlavolamů. Procházejte se po úzkých uličkách starého města, obklopeni renesanční architekturou a vůní tradičního pardubického perníku. Zapalte mozkové závity a poznejte Pardubice tak, jak je znají místní rodáci!

350

Hradec Králové

okolo 2 hodin

Hradec Králové

Říká se mu Salon republiky. Tato metropole východních Čech je výstavou prvorepublikové architektury s rukopisem slavných architektů Gočára a Kotěry. Pokud Vám to pálí, s naší únikovkou prozkoumáte Hradec zcela novým způsobem. Řešením šifer a hlavolamů projdete město od historie až k současnosti kolem významných památek a staveb. Neminou Vás impozantní budovy zmiňovaných architektů i další slavná místa. Hradec ve světě nerezonuje jen díky klavírům Petrof nebo festivalu Rock for People. Je to také pulzující univerzitní město s velkou budoucností! Tak zapalte mozkové závity a poznejte s námi Hradec po trase, která Vás nabije znalostmi.

350

Ostravská úniková hra

Ostrava

okolo 2 hodin

Ostrava

Černá nebo barevná? Pojďte to zjistit! Ocelové srdce republiky i pulzující město zářící barvami. Vysoké pece, doly, ale taky Stodolní nebo festival Colours. Taková Ostrava je. Pověstně srdeční a přímí Ostraváci, i lidé ze všech koutů tehdejšího Československa tady vybudovali největší ocelářský a důlní komplex u nás, což se odrazilo na charakteru i atmosféře města. My Vás tímto rázovitým městem provedeme po naší trase plné hádanek, šifer a hlavolamů. Nemine Vás objevování příběhů její bohaté historie, poznávání současné Ostravy a jejích krás v samotném srdci města. Ostravu a její atmosféru musíte zažít. Bo tu to žije!

350

Olomoucká úniková hra

Olomouc

okolo 2 hodin

Olomouc

Tvarůžky, Haná, to je Olomouc - nejen centrum moravské historie a kultury, ale i kulinářská metropole! Zažijte atmosféru tisíc let starého města plného architektonických skvostů, jako je impozantní katedrála sv. Václava a majestátní Sloup Nejsvětější Trojice nebo noční život v Masných Krámech. Podívejte se do minulosti u starobylého olomouckého orloje, ale projděte si po naší trase i současnost univerzitního města plného dobrých restaurací, pivnic, kaváren, muzeí a kostelů. Kouzlo olomouckých uliček a tajuplných zákoutí učaruje každému. S naší únikovkou plnou hádanek, šifer a hlavolamů poznáte Olomouc tak dobře, jako nikdo před Vámi!

350

Jihlava

okolo 2 hodin

Jihlava

Perla Vysočiny, ležící na samé hranici Čech a Moravy, je městem starých pověstí. S naší únikovkou Vás Jihlava přivede do dob minulých století, kde se prolíná bohatá textilní tradice s těžbou stříbra v malebných historických kulisách. Zařaďte se mezi bystré hlavy a vydejte se objevit po naší dobrodružné trase plné hádanek, šifer a hlavolamů tajemnou historii Jihlavy, překrásnou architekturu a poznejte tak město až k jeho současnosti v mnoha zajímavých příbězích. Tohle středověké město plné chrámů a galerií jen čeká až ho objevíte!

350

České Budějovice

okolo 2 hodin

České Budějovice

Zavítejte s námi do kraje rybníků a pivnic! Přemysl Otakar II. nám zde zanechal překrásné historické město zasazené do malebné jihočeské krajiny. Pálí Vám to a chcete Budějovice poznat? Po dobrodružné trase naší únikovky plné šifer, hádanek a hlavolamů, objevíte jeho královskou historii až k dnešní současnosti, která patří nejen kultuře a vzdělání. Pojďte s námi prozkoumat zdejší architekturu, známá místa i slavné osobnosti. Evropské hlavní město kultury roku 2028 Vás bude bavit!

350

Mikulov

okolo 2 hodin

Mikulov

Slunce, víno, Pálava. Vinařský poklad jižní Moravy zkrátka vyzařuje klid a pohodu. S naší únikovkou můžete Mikulov poznat skutečně tak, jak ho znají místní pověstně srdeční obyvatelé. Po naší dobrodružné trase plné šifer a hlavolamů, se můžete kochat kopcovitou krajinou posetou vinohrady a dalekými výhledy od Pálavy až do Rakouska. Objevte mikulovská tajemství a pojďte se toulat uličkami historického centra města, kde každý dům píše svůj příběh, a poznejte tak Mikulov od jeho historie až po současnost.. a nezapomeňte se zastavit v některém z místních sklépků!

350

Český Krumlov

okolo 2 hodin

Český Krumlov

Za jeho jedinečnou, romantickou atmosférou se sjíždějí lidé ze všech koutů planety. Český Krumlov je světově proslulý historický klenot, zapsaný v UNESCO. Nyní ho s námi můžete poznat v mnoha příbězích, zcela jedinečným způsobem tak, jako nikdo před Vámi - od jeho historie až po současnost. Vydejte se s naší únikovkou po dobrodružné trase plné šifer a hlavolamů kouzelnými uličkami až ke hradu tyčícímu se nad meandrující řekou Vltavou, objevte starobylé městské centrum plné historických domů, chrámů a muzeí, ale také výtečných restaurací, kaváren a středověkých krčem. Tohle město má ve světě zvuk, tak se zařaďte mezi profíky, kteří zvládnou šířit jeho věhlas dál!

350

Zlín

okolo 2 hodin

Zlín

To je příběh velkého hospodářského zázraku. Město, jemuž vtiskla jeho podobu a ducha rodina Baťů. Před znárodněním komunisty se zde konal průmyslový a společenský rozkvět světového významu. S naší únikovkou můžete tento příběh zažít přímo ve Zlíně! Vydejte se po naší trase na dobrodružnou výpravu plnou šifer a hlavolamů. Procházejte se po moderních ulicích z režných cihel, zastavte se u unikátních funkcionalistických budov, jako je Baťův mrakodrap nebo Baťův institut, které představují dědictví slavného průmyslníka. O tomhle městě se vypráví po světě, tak zúročte nabyté znalosti a přispějte k jeho věhlasu!

350

Brno

okolo 2 hodin

Brno

Špilas, Svoboďák, Francisberk. Na Zelňák na škopek? Pokud v hantecu nevynikáte, nevadí. Trasa naší brněnské únikovky Vás provede Brnem tak, že Brňáci budou kulit augle. Bývalé hlavní město Moravy skýtá historické poklady a architektonické skvosty, které Vám představíme v mnoha příbězích, o kterých jste dosud ani netušili. Po trase se budete muset vypořádat s hlavolamy a šiframi, které Vám postupně odkryjí zajímavá fakta, historii i současnost města a jeho slavných obyvatel. Toto historické a zároveň moderní studentské město plné kostelů, divadel a výtečných kaváren jenom čeká na to, až ho objevíte!

450

Kroměříž

okolo 2 hodin

Kroměříž

Pro své bohaté kulturní dědictví a jedinečné památky je již staletí právem přezdívaná Hanácké Atény. Kroměříž musíte vidět i zažít. S naší únikovkou se přesvědčíte o tom, že Kroměříž, to nejsou jenom celosvětově oceňované zahrady jako z Versailles, zapsané v UNESCO. Jsou to i malebné uličky starobylého centra, tradice, folklór, kostely, galerie a muzea! Pálí Vám to? Tak s námi poznejte Kroměříž křížem krážem po naší dobrodružné trase plné hádanek, šifer a hlavolamů, od její bohaté historie až po současnost. Zažijte atmosféru centra kulturního dění na Hané a kochejte se jedním z nejkrásnějších historických měst u nás v Česku!

350

Ústí nad Labem

okolo 2 hodin

Ústí nad Labem

Město s převratnou minulostí, rozkládající se na soutoku Labe a Bíliny, je formováno společnou česko-německou historií, která je zde vidět dodnes. Chcete Ústí poznat a zároveň Vám to pálí? Vydejte se s naší únikovkou na dobrodružnou trasu, po které budete muset vyřešit řadu šifer, hádanek a hlavolamů, zatímco poznáte Ústí tak, jak ho znají místní. Objevte v mnoha příbězích zajímavou historii, architekturu a kulturu přímo v historickém centru města, až po jeho univerzitní současnost. Tak zapalte mozkové závity, protože s naší únikovkou budete mít Ústí v malíčku!

350

Opavská úniková hra

Opava

okolo 2 hodin

Opava

Dříve nazývaná Troppau, je známá jako hlavní a také nejkrásnější město českého Slezska. Bývalé město bankéřů, jeptišek a úředníků, centrum architektů i krasobruslařů, kaváren a návštěv panovníků se jen hemží neuvěřitelnými příběhy. Zdejší ryzí obyvatelé jsou hrdí Slezané, kteří tu vybudovali město plné monumentálních budov a parků. Vydejte se s námi po dobrodružné trase plné hádanek, šifer a hlavolamů poznat slavná místa i stavby z období gotiky, baroka či novorenesance v srdci historického centra, projděte se po stopách Petra Bezruče, a poznejte tak Opavu a její historii až k současnosti. Opava učaruje každému a jenom čeká, až ji objevíte!

350

Karviná

okolo 2 hodin

Karviná

Město, které má ten správný říz. Hornickou a hutnickou minulost nezapře, má ji ve své DNA. Zdejší obyvatelé, zoceleni těžkou prací, vybudovali toto město s nezaměnitelnou atmosférou, která na Vás opravdu dýchne a musíte ji zažít! Karviná však není jenom hornictví a průmysl, ale také univerzitní a lázeňské město s křivolakou historií. S naší únikovkou Vás čeká trasa plná hádanek, šifer a hlavolamů v samém srdci města, které tak poznáte v mnoha příbězích skrze jeho tvrdou minulost až k současnosti. Vydejte se na dobrodružný výlet a dejte si jeden den.. tam v Karviné!

350

Hlučínská úniková hra

Hlučín

okolo 2 hodin

Hlučín

Hlavní město Prajzské. Málokteré české město má tak převratnou historii jako Hlučín. Lidé zde své německé kořeny nezapřou, a je to dodnes vidět. Staletí strávená v Pruské náruči se nesmazatelně vryla do architektury i mentality zdejších bohatých a pohostinných lidí. Víte, kdo jsou Prajzáci a proč se jim tak říká? Vydejte se poznat Hlučín tak, jak ho před Vámi nikdo nepoznal. Po trase naší únikovky budete muset rozluštit řadu šifer a hlavolamů, které Vás provedou celou hlučínskou historií až k současnosti. Poznáte tak místní architekturu i přírodní krásy, malebná zákoutí i slavné rodáky, sport i kulturu. Kdekdo by zde chtěl žít – s naší hlučínskou únikovkou může být Prajzákem každý.

350

Liberec

okolo 2 hodin

Liberec

To není jenom ikonický vysílač Ještěd. Liberec je pohádkové město v srdci Jizerských hor, kde se setkává historie, kultura a přírodní krása. Za pomocí šifer, hlavolamů a hádanek s námi objevíte sudetskou minulost a překrásnou architekturu města pod Ještědem, stejně jako příběh rodáka a zakladatele automobilky Porsche. Trasa Vás provede Libercem od jeho historie až do současnosti, ke které patří Technická univerzita a její výzkum a technologie světového významu. Poznejte Liberec s naší únikovkou a kochejte se divokou přírodou kolem Vás!

350

Karlovy Vary

okolo 2 hodin

Karlovy Vary

Lázně, fesťák, Becherovka. Tohle město zná celý svět. Znáte ho i Vy lépe než hollywoodské hvězdy? Karlovy Vary jsou proslulé především díky Mezinárodnímu filmovému festivalu a svým přírodním léčivým pramenům, včetně ikonického Vřídla. Objevte s naší únikovkou majestátní kolonády, bohatou historii a atmosféru s puncem luxusu, po dobrodružné trase plné šifer a hlavolamů – to vše zabaleno v mnoha příbězích. Zařaďte se mezi chytré hlavy, které mohou dále šířit věhlas Varů po světě!

350

Třebíč

okolo 2 hodin

Třebíč

Město, kde vedle sebe po staletí žili židé a křesťané, se pyšní architekturou zapsanou v UNESCO a mnoha cennými památkami, které přináší neuvěřitelnou atmosféru spojení kulturního dědictví obou náboženství. Objevte s námi perly románské středověké architektury, gotiky i baroka a procházejte se tajuplnými uličkami starého židovského města až k Masarykově vyhlídce, kde budete mít město jako na dlani. Čeká Vás dobrodružná trasa plná šifer, hádanek a hlavolamů, na jejímž konci budete mít Třebíč v malíčku!

350

Mladá Boleslav

okolo 2 hodin

Mladá Boleslav

Škodovku zná každý, jenže Mladá Boleslav není jen hlavní město českých automobilů, ale také město plné historie, kostelů a filmových trháků! Objevte s námi staré město lemované malebným podloubím a perlami zdejší architektury, gotickými kostely i další slavná místa, která odrážejí bohatou historii města. Projděte si po naší trase plné šifer, hádanek a hlavolamů ulice, ve kterých se natáčela Bondovka nebo Mission Impossible s Tomem Cruisem. Naše únikovka Vám představí Mladou Boleslav od historie až k její automobilové současnosti v mnoha zajímavých příbězích, které Vás nabijí znalostmi!

350

Jablonec nad Nisou

okolo 2 hodin

Jablonec nad Nisou

Tady, v srdci Jizerských hor, žili staletí bok po boku Češi s Němci. Město díky tomu prošlo živelnou historií, která mu vtiskla jeho dnešní podobu. Jablonec, to je německá minulost, období bohatství a rozmachu, později odsun a znárodnění, a dnes již zase mistrovský um a prosperita! Objevte s námi jablonecké příběhy z minulosti, tajemství výroby skla a šperků z podhůří, příběhy slavných rodáků, až po současnost tohoto malebného města. Jestli se řadíte k bystrým hlavám, vydejte se s naší únikovkou po dobrodružné trase plné hádanek, šifer a hlavolamů poznat Jablonec skrz naskrz a kochejte se nedotknutou přírodou kolem Vás!

350

Najdete nás i na sociálních sítích

Poznejte česká města zábavnou hrou!

O společnosti

Úvodní stránka

Kontaktní údaje

Nabídka únikovek

Uplatnit poukaz

Žebříčky

Created with React by

Dominik Namyslo

Copyright © 2021 - 2024

cityhry.cz

(version 1.9.4)

Illustrations by

Freepik Storyset